Par Zemessardzes pamatapmācību
Kuru programmu izvēlēties: regulāru apmācību pusgada garumā vai 21 dienu nometni? Iepazīsties ar iespējām un uzzini, ko sagaidīt!
Lasīt tālāk ➔Vispirms, tev jāsaprot, kurā bataljonā dienēsi. Rekomendējam izvēlēties savai dzīves vietai tuvāko bataljonu. Tas tev atvieglos nokļūšanu līdz dienesta vietai.
Lai noskaidrotu sava bataljona adresi un Personāldaļas tālruņa numuru, zvani 1811.
Piezvani uz sava bataljona Personāldaļu un noskaidro, kad varēsi tur ierasties! Personāldaļai zvani darba dienās laikā no plkst. 09.00-16.30.
Lai iekļūtu bataljonā, līdzi jāņem PASE vai ID karte. Līdzi jāņem arī izglītības dokumenti. Izglītības līmenis iestāšanās procesu neiespaido, bet dokumenti tiek pievienoti tavai personas lietai.
Bataljona Personāldaļā pieklauvē pie durvīm, stādies priekšā un saki, ka vēlies iestāties Zemessardzē. Būs ar roku jāaizpilda un jāparaksta vairākas veidlapas.
Pieteikuma anketu vari aizpildīt arī elektroniski pirms ierašanās bataljonā:
Pieteikuma anketa ir jāaizpilda valsts valodā.
Zemessarga kandidāta pieteikuma anketa
Kandidātam izsniedz norīkojumus bezmaksas izmeklējumu veikšanai, veicot izmeklējumus medicīnas iestādē, ar kuru Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem ir noslēgts līgums:
Pie katra no šiem ārstiem būs laiciņš jāpasēž koridorī gaidot, tā ka droši var rēķināties, ka process aizņems 1-3 darba dienas. Secībā pēdējais ārsts sniegs veselības kapacitātes novērtējumu un atzinumu par to, vai esi derīgs dienestam Zemessardzē.
Ja ir akūta astma, sirds saslimšanas, neiroloģiska rakstura diagnoze vai problēmas ar fiziskās slodzes izpildi, iespējams, ka Zemessardze nebūs pa spēkam. Tomēr lielākā daļa kandidātu medicīnas pārbaudi iziet bez sarežģījumiem.
Ja ir izieta medicīniskā komisija ar atzinumu “Derīgs dienestam Zemessardzē” un bataljons saņēmis pieprasīto informāciju no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra, ka neesi sodīts par tīšiem noziedzīgiem nodarījumiem: sākas pirmszvēresta apmācība atbilstoši Zemessardzes bataljona sastādītajam plānam un apmācību grafikam, tāpēc tās ilgums var būt dažāds.
Apsveicam! Tu esi kļuvis par zemessarga kandidātu!
Apmācība notiek bataljonā, parasti nedēļas nogalēs. Pirmszvēresta apmācībā ietilpst: ierindas mācība; likumu, reglamentu un normatīvo aktu mācība. Ja esi sekmīgi nokārtojis pirmszvēresta apmācību, tad var dot zvērestu. Saņemsi savu pirmo formas tērpu.
Pēc zvēresta došanas katrs jaunais zemessargs apgūst pamatapmācību.
To var paveikt divos veidos:
1. Centralizētās trīs nedēļu ilgās nometnēs vai
2. Ilgākā laika posmā pa nedēļas nogalēm visa gada garumā atbilstoši katra bataljona apmācību plānam.
Kuru programmu izvēlēties: regulāru apmācību pusgada garumā vai 21 dienu nometni? Iepazīsties ar iespējām un uzzini, ko sagaidīt!
Lasīt tālāk ➔